Košarka

Niksi pali u Medisonu

Objavljeno: 22.12.12 u 10:54

medison

U ludom meču odigranom u Medison Skver Gardenu, Čikago je pobedio Njujork Nikse 110:106 i naneo im drugi poraz ove sezone na njihovom parketu.

Bulsi su imali kontrolu meča tri četvrtine, vodili i sa 25 poena razlike, a na kraju su jedva došli do pobede. Sa druge strane Niksi kao da su igrali samo u poslenjoj četvrtini, u kojoj su ubacili čak 45 poena.

Luol Deng je sa 29 poena i 13 skokova bio najefikasniji igrač Bulsa, dok je Marko Belineli ubacio 22 koša. Žoakim Noa imao je dabl dabl učinak sa 15 pogodaka i 12 uhvaćenih lopti, dok je Kirk Hajnrih imao 16 poena. Karmelo Entoni predvodio je Nikse sa 29 poena, Džej Ar Smit ubacio je 26, dok je Rejmond Felton dodao 21 poen.

Ipak ovaj meč obeležila su četiri isključenja, a sve je počelo sa Karmelom Entonijem, da bi potom redom parket napustili Majk Vudson, Tajson Čendler i Žoakim Noa.

Milvoki je pobedio Boston u TD Gardenu posle produžetka, rezultat je bio 99:64.  Baksi su imali prednost od sedam poena u poslednjem minutu regularnog dela meča, ali su “Kelti” izborili produžetak.

Gosti su ipak u dodatnih pet minuta odigrali bolje i zasluženo pobedio. Monta Elis sa 27 poena bio je najefikasniji igrač Baksa, dok je Leri Sanders utakmicu završio sa 17 pogodaka i 20 skokova.

Kod Seltiksa najbolji je bio Pol Pirs sa 35 poena i 12 skokova. Kevin Garnet imao je 12, dok je Džef Grin ubacio 14 poena.

I za kraj kao po običaju pripremili smo vam super pregled svih mečeva koji su odigrani sinoć.