0

Veliki Frančesko Toti

Objavljeno: 08.12.12 u 22:46

Odigran je drugi meč 16. kola Serije A Roma je sa 4:2 savladala Fiorentinu na Olimpiku, a briljirao je Frančesko Toti i pokazao da je i dalje veliki majstor.

Roma je rano povela, u 7. minutu kada je Toti pronašao Tačcidisa posle prekida, a na isti način je Ronkalja izjednačio. Do kraja poluvremena genijalni Frančesko Toti postiže dva gola, prvo na asistenciju Destra koji mu je odlično vratio loptu sa desne strane, a u poslednjim momentima prvog dela asistirao mu je Balcareti.

Imala je Roma mnogo prilika u u drugom poluvremenu da reši meč, dosta polukontri i kontri, ali nisu uspevali sve do 89. minuta da matiraju Vivijana. Nova kontra, majstorska asistencija Totija za Osvalda i konačnih 4:2.

Roma se ovim trijumfom izjednačila po broju bodova sa Fiorentinom i Lacijom na četvrtom mestu sa 29 bodova.