0
AdmiralBet ABA Liga

Pobede Igokee i Radničkog

Objavljeno: 08.12.12 u 19:27

Košarkaši Radničkog su ostvarili i petu uzastopnu pobedu u „Jezeru“ savladavši Split 72:63.

Iako su gosti došli bez najboljeg igrača Nikole Vujčića prižili su žilav otpor ni igralo se vrlo ravnopravno pa se na poluvreme otišlo vođstvom Splićana rezultatom 34:32. Ipak odlično su odigrali domaći u nastavku i napravili preokret u trećoj deonici. Gosti su pokušali da dodju do pobede u poslednjoj četvrtini, napravili seriju 13:3 ali ipak nisu uspeli da dodju do pobede.

Najefikasniji u Radničkom bili su Teriko Vajt sa 22 poena i Emening koji je postigao 16 poena. Kod Splita, najefikasniji Vukušić sa 17 i Mimica sa poenom manje.

Igokea nastavlja da melje, pobedili su košarkaši iz Aleksandrovca vrlo ubedljivo Krku u gostima sa 83:63 (17:20, 17:17, 23:14, 26:12).

Kod ekipe iz Republike Srpske najefikasniji je bio Jorović sa 16 poena dok je Hemonds dodao 13.