0
Evroliga

Krle i Teo slavili protiv Bešiktaša

Objavljeno: 06.12.12 u 19:01

U prvom meču 9. kola Evrolige CSKA je u Moskvi dočekao Bešiktaš i slavio pobedu od 87:72 (24:28, 22:23, 21:10, 20:11).

Iako meč nije imao takmičarski karakter, pošto su obe ekipe izborile plasman u TOP 16, nisu izostali odlični dueli i lepi potezi. Dosta poena u prvom poluvremenu govori da su ekipe opuštenije ušle u ovaj duel.

Bešiktaš je u šuterskom nadmetanju u prvom delu igre bio precizniji, pa ja na odmor otišao sa prednošću od 5 poena (46:51). Međutim, Moskovljani su agresivnije odigrali u odbrani u drugom poluvremenu. Preokrenuli su rezultat u svoju korist u trećoj deonici, a rutinskom igrom dolaze do nove pobede od 87:72.

Najefikasniji u timu CSKA bio je Soni Vims sa 20 poena i 5 skokova, dok je Saša Kaun ubacio 19 poena uz 5 skokova. Nenad krstić je za 23 minuta upisao 15 poena uz 4 skoka, a Miloš Teodosić je na terenu proveo 29 minuta, zabeležio 5 poena i 11 asistencija. U gostujućem timu Patrik Kristofer je ubacio 14 poena, a Damir Markota 12.

U ostalim mečevima D grupe Evrolige, partizan u Pioniru dočekuje u 20:45 neporaženu Barselonu, a u petak 7. decembra Lijetuvos Ritas će ugostiti nemački Bamberg.