0

Đukić pokorio Sevilju

Objavljeno: 03.12.12 u 23:27

U poslednjem meču 14. kola Primere Valjadolid je pomalo neočekivano odneo sva tri boda sa gostovanja ekipi Sevilje pobedivši sa 2:1! Sjajna predstava momaka koje sa klupe predvodi Miroslav Đukić, a sve su rešili na startu meča.

Poveli su u 2. minutu golom sjajnog Nemca Patrika Eberta, a na asistenciju Oskara Gonzalesa. Samo deset minuta kasnije njih dvojica su zamenili uloge, Ebert je uzvratio asistenciju Gonzalesu za ogromnih 2:0. Sevilja je bila drastično solabljena na ovom susretu, pošto su povređeni Negredo, Manu i Trohovski, a suspenzije su odrađivali Spahić, Fazio, Rakitić i Luna. To je bio nenadoknadiv hendikep za ekipu koju predvodi Mičel i sve što su uspeli da urade bilo je da daju jedan gol. U stvari, bio je to autogol Manuča u 50. minutu, a domaćim navijačima nada je utihnula  kada je isključen Medel u 63.

Valjadolid je sada sedmi sa 21. osvojenim bodom, dok Sevilja ostaje 12. sa 18 bodova.