0

Ubedljivi Napolitanci

Objavljeno: 02.12.12 u 14:57

Napoli je uspeo da trijumfuje u meču 15. kola Serije A i tako održi korak za vodećim Juventusom. Napolitanci su sa 5:1 savladali Peskaru na svom terenu, a odlično je opet odigrao Edison Kavani.

Brzo je Napoli došao do 2:0 golovima Inlera i Hamšika za samo 15 minuta, a u 18. je kakvu takvu nadu domaćima dao Bjarnason. Međutim, u drugom poluvremenu budi se Edison Kavani. Prvo u 58. minutu iz penala daje gol (crveni karton je pre toga dobio Boketi), a već u 63. minutu u crno Peskaru zavija Urugvajac novim golom. Konačan rezultat takođe svojim drugim golom postavlja Gokhan Inler.

Napoli je zadržao drugo mesto sa 33. boda, samo dva manje od stare dame, dok Peskara ostaje na dnu sa 11 bodova.