0
Evroliga

Poraz Ace na debiju

Objavljeno: 29.11.12 u 21:38

Košarkaši Cedevite doživeli su još jedan poraz u Evroligi. Ni povratak Ace Petrovića nije pomogao cedevitašima koji su u Domu Dražena Petrovića poraženi od turskog Anadolu Efesa sa 73:81.

Hrvatski predstavnik odlično otvorio utakmicu, vodio gotovo tokom cele prve četvrtine, koju je i dobio 24:21. Ipak, u drugoj četvrtini su bude i gosti. prave veliku seriju u preokret pa se na poluvrieme ide sa plus devet za Efes.

U drugom poluvremenu i Cedevita je bolje zaigrala, uspela da se približi, ali u napetoj završnici gosti su ponovno odigrali kvalitetnije. Najbolji kod domaće ekipe bili su Brejsi Rajt sa 24 poena i Želabal sa 18 koševa.

Efes je predvodio Farmar sa 21 poenom Saša Vujačić je dodao 17 a a srpski reprezentativac Duško Savanović upisao je 8 poena.

Efes nakon ove pobede ima skor 5-3, dok je Cedevita sada na 2-6.