0

Opet nula Čelsija, Totenhem bolji od Liverpula

Objavljeno: 28.11.12 u 22:51

Odigrano je šest mečeva 14. kola Premijer lige, a Čelsi ni drugi meč pod vođstvom Rafe Beniteza nije uspeo da psotigne gol, ali ga nije ni primio, dok je u derbiju kola Totenhem savladao Liverpul sa 2:1.

Čelsi je na Stamford Bridžu dočekao Fulam i drugi meč od kada Benitez vodi tim završen je bez golova. Novo slabo izdanje plavaca, a ne treba da vas čudi negodovanje navijača protiv španskog stručnjaka, jer svi smatraju da bi Di Mateo upisao pobedu protiv gradskog rivala večeras. Imao je Čelsi svojih prilika, ali jednostavno im je nešto u završnici nedostajalo.

Totenhem je na Vajt Hart Lejnu savladao Liverpul u derbiju kola sa 2:1. Brzo su poveli golom Arona Lenona, a na 2:0 povisio je Geret Bejl uz mnogo sreće iz slobodnog udarca pošto je lopta zakačila nekoga u živom zidu, a Liverpul je smanjio na neverovatan način, autogolom Bejla.

Džerard je šutirao glavom, a Lenon u pokušaju da izbaci loptu sa gol linije uspeo da nokautira Bejla od koga se lopta odbija u mrežu… Ipak, nije bilo još jedne ovakve situacije, pa da Liverpul dođe do boda.

Everton i Arsenal su podelili bodova na Gudisonu, a tobdžije su povele u 1. minutu kada je Remzi upsolio Tija Volkota. Koščelni se u trećem minutu povredio, pa ga je zamenio Gibs, a to je uticalo i na igru u odbranu Arsenala.

Everton je do boda došao nakon dve uzastopne greške defanzivaca tobdžija, pa je lopta došla do Felainija koji prelepim udarcem levom nogom šalje loptu u mrežu sa nekih 18 metara.

Stouk je dočekao Njukasl i slavio sa 2:1, iako su svrake povele golom Papisa Sisea posle šuta Dembe Ba u 47. minutu. Trener domaćih je odlučio da u finišu igra sa tri špica i to mu je donelo rezultat.

Izjednačio je nakon perfektnog centaršuta Žeroma Volters, a u 85. minutu Kenvajn Džons spušta loptu glavom za Žeroma koji je sam na drugoj stativi i koji donosi sva tri boda timu Tonija Pjulisa.

Svonsi je sa 3:1 savladao VBA na svom terenu, a sva četiri gola su pala u prvom poluvremenu. Miču je doveo domaće u vođstvo u 9. minutu, a zatim je dva puta pogodio Vejn Rautlidž! Počasni gol za trećeplasirani tim na tabeli postigao je Romelu Lukaku.

Sautempton i Norič su podelili bodove na Sent Meriju, a sveci su poveli preko Lamberta, a bod kanarincima je doneo Robert Snodgras.