0

Nirnberg bolji od Hofenhajma

Objavljeno: 28.11.12 u 23:05

Odigran je i poslednji meč 14. kola Bundeslige, Nirnberg je na svom terenu savladao Hofenhajm sa 4:2. Opet je tim Markusa Babela u krizi i normalno je što se nalaze tek na 16. mestu na tabeli.

Nirnberg je poveo rano autogolom Sebastijana Rudija u 6. minutu, a Šiplok je izjednačio u 33. Do kraja poluvremena viđen je još jedan gol, domaći opet vode golom Nilsona.

Sebastijan Polter rešava pitanje pobednika, a Salihović postiže gol za 3:2 i unosi malu neizvesnost u završnicu meča. Međutim, umesto izjednačenja usledio je još jedan odličan napad domaćih i pogodak Kiotakea.

Nirnberg je sada 13. na tabeli sa 16 osvojenih bodova i u sledećem kolu gostuju Leverkuzenu, dok Hofenhajm dočekuje Verder.