0
Košarka

Spektakularni preokret Milvokija

Objavljeno: 27.11.12 u 10:30

Senzaciju večeri su napravili košarkaši Milvokija, koji su gubili od Bulsa sa 27 koševa razlike pred kraj treće četvrtine i na kraju pobedili! Ersan Ilijasova je bio čovek odluke pošto je ušao sa klupe i postigao 18 poena. Bulsi su se opustili u poslednjoj četvrtini, imali neke neshvatljive greške, pre svega u napadu i ispustili dobijenu utakmicu. Kod Čikaga najbolji je bio Rip Hamilton sa 30 poena.

Oklahoma je deklasirala Šarlot sa 114:69 i nanela im najteži poraz u istoriji kluba. Prednost se od početka meča samo uvećavala a Tandersi su mogli sebi da priušte i da odmore glavne igrače. Tako ad su Durant i Vestbruk imali slabiji učinak od uobičajenog, Durant je postigao 18 poena a Vestbruk 12 uz 11 asistencija.

Veterani San Antonija nastavljaju da melju, a Vašington nastavlja sa porazima. Rezultat od 118:92 je značio i dvanaesti uzastopni poraz tima iz glavnog grada. Tijago Spliter se istakao večeras sa 15 poena i 12 skokova.

Veliko iznenađenje su napravili i košarkaši Nju Orleansa koji su savladali favorizovane Kliperse u sred LA. Jurili su Klipersi trojkama prednost gostiju, gosti su se trojkama ponovo odljepljivali, pa je na kraju meč završen sa postignutih 33 trojki uz procenat šuta veći id 60%. Veče će ostati upamćeno i po najlošiloj partiji Blejka Grifina u NBA karijeri, on je postigao sa 4 poena. Junak iznenađujuće pobede posle sedam vezanih poraza je bio Grejvis Vaskez sa 25 poena i 10 asistencija.

Novi gradski derbi je pripao, pomalo neočekivano, Bruklinu koji su u produžetku savladali Nikse 96:89. Bruk Lopes je imao 22 poena i 11 skokova dok je Vilijams dodao 16 uz 14 asistencija.  Karmelo Entoni je imao dobro veče sa 35 poena ali i nekoliko promašenih ključnih bacanja u završnici meča.

Bruklin Nets – Njujork Niks 96:89
Vašington Vizards – San Antonio Spars 92:118
Detroit Pistons – Portland Trejlblejzers 108:101
Memfis Grizlis – Klivlend Kavalirs 84:78
Oklahoma Siti Tander – Šarlot Bobkets 114:69
Čikago Buls – Milvoki Baks 92:93
Juta Džez – Denver Nagets 105:103
LA Klipers – Nju Orlians Hornets 98:105