0

Pobeda Dnjepra u Ajndhovenu

Objavljeno: 22.11.12 u 23:36

Odigrana su oba meča 5. kola u grupi F Lige Evrope. Dnjepar je pobedio PSV u Ajndhovenu sa 1:2, a istim rezultatom završen je meč između Stokholma i Napolija.

Napolitanci su protiv AIK-a poveli golom Džemalija u 20. minutu, ali samo malo kasnije Danijelson donozi izjendačenje domaćima, igrao se 35 minut.

Pobedu italijanskoj ekipi doneo je Edison Kavani golom u 90. minutu iz penala,. Treba pomenuti da je Napoli zbog isključenja Aronike igrao poseldnjih 5 minuta meča sa igračem manje.

Dnjepar je odneo bodove “filipsovcima” iako je PSV prvi poveo i to u 18. minutu golom Vijnalduma. Seleznjov 6 minuta kasnije donosi izjendačenje gostima, amkonačnih 1:2 postavio je Konopljanka u 74. minutu igre.

I na ovom meču viđeno je isključenje jer je Kankava u 84 minutu dobio drugi žuti odnosno crveni karton.