0

Nemilosrdne Švabe

Objavljeno: 22.11.12 u 23:13

Bukureštu je u okviru 5. kola Lige Evrope u grupi E Štutgart do vrha napunio mrežu Steaue, bilo je 1:5 (0:4).

Furiozno prvo poluvreme Švaba u kome su postigli četiri gola rešio je sve dileme oko pobednika. Već u 5. minutu Taski dovodi goste u vođstvo, da bi potom u 18. minutu Harnik povisio na 2:0.

Do trećeg gola čekalo se svega pet minuta, a onda je Sakai velemajstorskim udarcem sa distanece savaldao golmana domaćih.

Već tada su se igrači Steaue predali, pa je nedugo zatim stigao i četvrti gol za goste, a bio je delo Okazakija u 31. mintu.

U drugom poluvremenu viđena su još dva gola. Prvo je Okazaki u 55. minutu svojim drugim golom povećao prednost gostiju, da bi počasni gol za Steauu postigao Kostea u 83. minutu utakmice.

Drugi meč grupe doneo je još jednu pobedu gostiju, jer je Kopenhagen savldao Molde sa 1:2. Santin je u 21. minutu iz penala doveo goste u prednost.

U 62. minutu stiže izjednačenje, kada je Kima iskoristio dobru šansu. Ipak, Kopenhagen je uspeo da odnese bodove zahvaljujući golu Gislansona u 76. minutu.