0

Atletiko i Plzen idu dalje

Objavljeno: 22.11.12 u 23:17

Atletiko je u Madridu ugostio Hapoel iz Tel Aviva i već u 7. minutu došao do prednosti od 1:0. Pogodak  je postigao Raul Garsija, a lopta se od prečke odbila u  gol Izraelaca. Ispostavilo se da je taj pogodak Maadriđanima bio dovoljan za nova tri boda. Za ekipu Hapoela nastupao je bivši fudbaler Crvene zvezde Nikola Petković.

Viktorija iz Plzena imala je priliku da protiv Akademike u Koimbri iskoristi šansu i obezbedi plasman u šesnaestinu finala Lige Evrope. Gosti iz Češke su poveli iz penala u 57. minutu kada je u kaznenom prostoru oboren David Štipek. Precizan sa bele tačke bio je Pavel Horvat. Pred kraj utakmice sudija Borski je još jednom dosudio najstrožu kaznu ovaj put za domaći tim. Oboren je bio Sise, a Edinjo je izjednačio na 1:1 u 88. minutu. Plzen je ovim bodom izborio mesto među 32 najbolje ekipe u Ligi Evrope.

Tabela: Atletiko 12, Plzen 10, Akademika 5, Hapoel 1.