0

Malaga ide dalje

Objavljeno: 21.11.12 u 20:20

A lako su mogli gosti i do pobede, Malaga je u Sankt Petersburgu posle samo devet minuta igre stekla dva gola prednosti.

Dijego Buonanote je posle sjajnog prodora Fernandeza po desnoj strani doveo tim iz Andaluzije u prednost u devetom minutu. Kako je krenula lopta sa centra tako su je Rusi ponovo vadili iz mreže. Posle akcije Santa Kruza, Fernandez daje gol i to je 0:2.

Ipak Zenit se konsoliduje u poluvremenu pa posle samo četiri minuta igre u nastavku Dani smanjuje prednost gostiju na 1:2.

Zenit je na kraju nekako preko Fajzulina u 87. minutu stigao do boda koji im ne znači mnogo. Malaga ide dalje sa 11 bodova dok Zenit ima tek 4.

Ukoliko večeras drugoj utakmici petog kola ove grupe Milan savlada Anderleht i on će se pridružiti Malagi u drugoj fazi Lige šampiona.