0

Benfika se ne predaje

Objavljeno: 20.11.12 u 22:48
Odigran je i drugi meč 5. kola u grupi G Lige šampiona – Benfika je sa 2:1 savladala Seltik i tako ostala u konkurenciji za plasman u osminufinala, ali je Seltik u mnogo boljoj poziciji.
Benfika je odlično počela meč i posle greške odbrane Seltika povela u 7. minutu golom Ole Džona. Međutim, Seltik je došao do izjednačenja već u prvom poluvremenu i to preko Jorgosa Samarasa. Malgrev je izveo korner, a Grk glavom pogodio mrežu.
Ali u 71. minutu Benfika dolazi do novog gola i to nakon akcije dvojice centralnih defanzivaca. Upućen je centaršut, Luizao je dobio duel u vazduhu i prebacio loptu do Ezekijela Garaja koji postiže pogodak kojim Benfika ostaje u trci za drugim krugom.
Seltik je u bljoj poziciji, jer dočekuje u Glazgovu moskovski Spartak u 6. kolu, dok Benfika gostuje Barseloni i treba joj pobeda…
TABELA: Barselona 12, Benfika 7, Seltik 7, Spartak 3.