0

Verder može i sa desetoricom

Objavljeno: 18.11.12 u 17:29

Odigran je pretposlednji meč 12. kola Bundeslige, a Verder je na Vezeru savladao ekipu Fortune iz Dizeldorfa sa 2:1. Gosti su imali vođstvo, a kod nerešenog rezultata su imali i igrača više, ali uzalud.

Dizeldorf je poveo u 10. minutu nakon dosuđenog penala koji je sigurno izveo . Ali tim iz Bremena dolazi do izjednačenja u 51. minutu golom sjajnog Nilsa Petersena koji je iskoristio asistenciju Lukasa Šmica. U 77. minutu drugi žuti dobija Lukimja, ali Verder je i sa desetoricom nastavio da napada i to im se isplatilo – u 82. minutu centaršut Arona Hunta i sjajan udarac Kevina De Brujina za 2:1. Tu nije bio kraj uzbuđenjima, imao je Verder priliku da dođe do 3:1, a u trećem minutu nadoknade pokušao je Dizeldorf da dođe do boda iz slobodnog udarca, ali Bodžek nije bio precizan.

Verder je sada sedmi sa 17 bodova, dok je Dizeldorf na 15. mestu sa 11 bodova.