0

Levanteu prija Galicija

Objavljeno: 18.11.12 u 14:02

Odigran je prvi meč dana u okviru 12. kola Primere, a Levante se vraća kući sa sva tri boda iz Galicije, pošto su sa 2:0 savladali La Korunju. Domaći tim ima za čim da žali, jer su pri vođstvu gostiju imali igrača više, dosuđen penal i nekoliko sjajnih šansi, ali do gola nisu došli.

Levante je poveo golom Obafemi Martinsa u 40. minutu, a u 54. gosti ostaju sa igračem manje jer je isključen Lopez, a dosuđen penal za Deportivo. Međutim, Riki ga promašuje, a zatim ne koristi još jednu idealnu priliku.

Do 70. minuta je La Korunja imala igrača više, pošto je tada isključen golman Aranzubija, a na gol je morao da stane igrač Bergantinjos jer je trener Oltra već izvršio sve tri izmene. Iskoristio je to Levante i u 82. minutu rešio meč golom Barkera.

Levante je sada četvrti sa 20 bodova, dok La Korunja ostaje na 18. mestu sa deset bodova.