0

Lane razbio Briž

Objavljeno: 11.11.12 u 16:36

Anderleht je pregazio ekipu Klub Briža u derbiju šampionata Belgije sa 6:1!

Izuzetnu partiju na tom meču prikazao je i Milan Jovanović koji je postigao gol i upisao asistenciju.

Poveo je Anderleht golom Masima Bruna, da bi na 2:0 povisio Diumersi Embokani. U 41. minutu dosuđen je penal za Anderleht, a sa bele tačke pogađa Milan jovanović. U 54. minutu već je 4:0, a asistenciju Jovanovića iskoristio je Saša Klještan.

Lestijen smanjuje na 4:1, ali do kraja se upisuju i Lukas Bilja i Prat. Jovanović je uz ovacije napustio igru u 87. minutu, a srpski internacionalac je najbolji asistet ktima sa 10 proigravanja, a pritom je postigao i pet golova. Anderleht je lider na tabeli sa 31. bodom, dva više od Varegema.