0

Baskijci savladali ekipu iz Andaluzije na San Mamesu

Bilbao bolji od Sevilje

Objavljeno: 11.11.12 u 18:58

Atletik Bilbao je napredvidiv tim ove sezone i nikada se ne zna kada će odigrati dobru, a kada lošu utakmicu. Protivnik im nije bitan. Očekivao se izuzetno neizvestan meč u 11. kolu kada su na San Mamesu dočekali Sevilju, mnogi su smatrali čak i goste za favorite, ali Baskijci su slavili sa 2:1.
Poveli su golom De Markosa, a već do poluvremena su udvostručili vođstvo preko Susaete. Sjajnih 45 minuta, a onda je sve stalo i umalo od gotovog veresija. Crveni karton dobija Ander Herera, penal za Sevilju, Negredo u 79. minutu smanjuje na 2:1, ali su se nekako odbranili izabranici Marsela Bijelse i uzeli sva tri boda.
Sada je Bilbao 12. na tabeli sa 14 bodova, a mesto i bod ispred je Sevilja.