0
Američki fudbal

Sveci prizemljili orlove

Objavljeno: 06.11.12 u 11:43

Nju Orleans Sejntsi su u svom Superdomu u poslednjem meču 9. NFL vikenda pobedeli Filadelfija Iglse 28:13 (7:0, 14:3, 7:10, 0:0).

Iako rezultatski ne deluje tako, u Nju Orlenasu je sinoć odigrana prilično izjednačena utakmica u kojoj su detalji odlučivali, a to su pre svega bile greške koje su Iglsi napravili.

U prvoj četvrtini tim iz „grada bratske ljubavi“ imao je preko 100 jardi trčanjem ali je kvoterbek Majkl Vik u sutuaciji kada su bili vrlo blizu endzone Sejntsa, bacio intersepšn koji je defanzivac domaćih Patrik Robinson pretvorio u 99 jardi dugo vraćanje za tačdaun.

Takođe su Iglsi u drugom poluvremenu imali svoju šansu posle jednog fambla koji su Sejntsi napravili, ali bez obzira na savršenu poziciju na terenu Vik je sekovan, a Iglsi ostali bez tačdauna.

Sa druge strane svoje greške Sejntsi nisu uopšte skupo platili, pa kada tome pridodamo izbalanisran napad koji je predvodio Dru Bris (21/27, 239 jardi, 2 tačdauna) sasvim je logično da su stigli do pobede.

Pored Drua Brisa solidan učinak kod Sejntsa ostvario je vajd risiver Džimi Grejem sa 8 uhvaćenih lopti za 72 jarda i jednim tačdaunom, dok je kod Iglsa Majkl Vik meč završio sa 272 jarda pasom, jednim tačdaunom i jednim intersepšnom, a raning bek Lišon Mekoj upisao je 19 nošenja za 119 jardi.