0

Zenit se provukao protiv Rostova

Širokov za slavlje

Objavljeno: 02.11.12 u 19:35

Odigran je prvi meč 14. kola ruske Premijer lige, a Zenit je uz dosta muke savladao Rostov sa 2:1. Ekipa Miodraga Božovića umalo nije uzela bod šampionu na gostujućem terenu, ali je to sprečio u 94. minutu Roman Širokov.
Zenit je poveo golom Vladimira Bistrova u 54. minutu (zamenio povređenog Hulka u 41. minutu), ali je Rostov do izjednačenja došao deset minuta pre kraja pogotkom Jana Holende.

Ipak, sva tri boda šampionu donosi Širokov na asistenciju Domenika Krišita u četvrtom minutu sudijske nadoknade.

Zenit je na ovaj način stigao ekipu CSKA na tabeli i ima 30 bodova, ali tim iz Moskve ima meč manje, dok je Anži sada treći sa 29 bodova.