Košarka

CSKA u gostima deklasirao ekipu Bešiktaša

CSKA spustio Turke na zemlju

Objavljeno: 02.11.12 u 21:17

CSKA nastavlja da pobeđuje, doduše od početka sezone su bili vrlo nesigurni a večeras je ovaj tim konačno pokazao svoju snagu. Nikad nije lako pobediti u Turskoj a pogotovu ne razigrani Bešiktaš koji od početka sezone je izgubio samo od Barse i to tesno kao gost. Večeras je bilo veče Armejaca i slavili su sa čak 58:85 (18:22, 14:22, 9:24, 17:17).

Od samog starta je bilo jasno ko je bolji tim i Krstić i Teo su se poigravali sa Turcima. Najveću razliku je predstavlao šut za tri poena koji su domaći na poluvremenu imali 0%(0/10) a Armejci 7/9. Ni u nastavku se nije ništa promenilo, CSKA je još jače stegao odbranu pa je Bešiktaš sveo na samo 9 poena u trećoj četvrtini.

Ova pobeda pomaže i Partizanu u borbi za top 16, iako je utisak da je najveći rival za prolazak u sledeću fazu ipak Lijetuvos Ritas.