0
Evroliga

Žalgiris četiri od četiri

Objavljeno: 01.11.12 u 21:53

Borio se i trudio Armani i imao svoje šanse ali Žalgiris se pokazao od početka ove sezone kao pobednički tim u svakom meču Evrolige. Zeleni su savladali Armani sa 92:87(20:27, 27:24, 25:14, 20:22).

Do treće deonice domaći su jurili rezultat da bi tada preokrenuli meč i držali vođstvo do samog kraja. Imao je Armani mnogo šansi u poslednjih par minuta da anulira prednost domaćih, imao i otvoren šut za produžetak ali ništa od toga.

Najbolji kod zelenih je bio Lafajet sa 17 poena, Ibi Džaber je ima 11 a poen manje Lavrinovič. Kod gostiju je najbolji bio Lengford sa 24 poena li i promašenom trojkom za produžetak.

U Istanbulu je od samog starta sve bilo jasno, Fener je ostvario laganu pobedu 73:64(19:17, 23:12, 16:12, 15:23). Sve je bilo rešeno u drugoj četvrtini a Pao je u poslednjih 10 minuta uspeo samo da ublađi poraz i da se ne izbruka potpuno pošto su Turci vodili i sa 20 razlike. Najzaslužniji za trijumf Fenera bili su Bo Mekejleb i Bojan Bogdanović sa po 13 koševa, dok kod Atinjana najraspoloženiji bio Jonas Maciulis sa 14 pogodaka.