0
Evroliga

Brutalni Makabi

Objavljeno: 01.11.12 u 23:37

Košarkaši Makabija su danas u Tel Avivu deklasirali poljski Prokom sa 93:62 (27:13, 23:17, 22:17, 21:15) u četvrtom kolu Grupe B Evrolige i nastavili niz pobeda na startu Evrolige, Prokomu je ovo treći poraz.

Najbolji uPonosu Izraela bio je Riki Hikman sa 14, dok je David Logan postigao 13 poena. U ekipi Prokoma istakao se Džerel Blasindžejm sa 14 poena.

Real je kao domaćin lako savladao Kantu 80:66 (18:12, 23:14, 22:22, 17:18), u utakmici koja je već bila odlučena u prvom poluvremenu.Najefikasniji u kraljevskom klubu bio je Mirza Begić sa 17 poena uz 10 skokova, dok su Nikola Mirotić i Rudi Fernandes ubacili po 14 poena. U ekipi Kantua vredni pomena su bili Pietro Aradori sa 18 koševa, dok su Marten Leunen i Džef Bruks ubacili po 13 poena.

Efes je posle velikog preokreta savladao u gostima Kahu, iako su španci imali +18 na poluvremenu. Gosti su stisli odbranu u nastavku pa je do kraja baskijski tim postigao samo 16 poena.

Pobednički tim predvodio je Džordan Farmar sa 18 poena i 6 skokova, Kerem Gonlum ubacio je 10, dok je Duško Savanović imao 7 poena. Kod domaćih Kabesas sa 12, Noćioni sa 11su bili najefikasniji. Naš Bjelica je imao 8 poena uz 12 uhvaćenih lopti.

Unikaha je savladala Albu našeg Saše Obradovića 67:62, a najbolji je bio Erl Kalovej sa 14 poena, dok je Krunoslav Simon ubacio 12. Kosta Perović nije uspeo da se zapljune sa svojih već standardnih dva poena, večersa nije postigao niti jedan ali je imao jedan skok. Kod gostiju Dion Tompson 17 poena, Hajko Šafarcik postigao je 14, a Vule Avdalović dao je 6 poena (2-2 za tri za 27 min), uz 4 skoka i po 3 asistencije i izgubljene lopte.