0
Košarka

Košarkaši Crvene zvezde DIVA imali su veoma jak kontrolni meč pred nastavak ABA lige i početak takmičenja u Evrokupu

Zvezda poražena od Galate

Objavljeno: 31.10.12 u 20:57

Crveno-beli su u Pioniru, bez prisustva publike, odmerili snage sa veoma snažnom ekipom Galatasaraja, a izabranici trenera Vlade Vukoičića posle odlične igre u prvom i nešto slabijeg izdanja u drugom poluvremenu poraženi su rezultatom 80:70.

U tim se vratio Braun a šansu je dobio i novajlija Skot, dok je Nelson odmarao zbog udarca i podliva ispod oka koji je zaradio u Makedoniji.

Zvezda je kontrolisala igru i rezultat tokom prvih 20 minuta. Posle realizovanih penala Brauna početkom treće deonice crveno-beli su stekli najveće vođstvo (44:36). Međutim, tada je došlo do pada u igri Zvezde što je Galatasaraj iskoristio i napravio seriju 15:2. Trojkom Branka Lazić Zvezda je stigla do izjednačenja (53:53), ali slabiji skok i čak devet promašenih slobodnih bacanja u drugom poluvremenu udaljili su crveno-bele od trijumfa.

Duel sedmog kola ABA lige sa Solnokom na programu je u subotu sa početkom u 19 sati.

Crvena zvezda DIVA – Galatasaraj 70:80 (20:16, 22:20, 14:25, 14:19)

Crvena zvezda DIVA: Cvetković 2, Braun 5, Subotić 6, Rakočević 16 (5 as), Mitrović, Lazić 7, Simonović 3, Savović 14, Katić 2 (6 sk), Radivojević 14, Skot 1, Milutinović.

Galatasaraj: Gordon 18 (5 sk, 5 as), Goksenin 3, Lakovič 5, Ndong 10, Atsur, Sanli, Akjol 8, Aldemir 4 (10 sk), Mačvan 3, Arslan 3, Houkins 18, Dagli 8 (7 sk).