0

Fejnord i Ajaks podelili bodove u Roterdamu

Remi u velikom derbiju

Objavljeno: 28.10.12 u 15:10

Fantastičan derbi meč u šampionatu Holandije odigrali su Fejnord i Ajaks na De Kujp stadionu. U okviru 10. kola šampionata remizirali su 2:2, a kopljanici su vodili dva puta, ali se domaćin vraćao i uzeo bod potpuno zasluženo.

Ajaks je poveo golom Kristijana Eriksena veeć u 12. minutu na asistenciju Rajana Babela, ali je već u 23. na semaforu stajalo 1:1. Izjednačenje Fejnordu doneo je Betius. Na startu drugog poluvremena Ajaks ponovo vodi, Eriksen je ovoga puta u ulozi asistenta, a realizator je Sim De Jong.

Fejnord je pokušavao da dođe do izjednačenja na sve načine, a publiku na De Kujpu je u trans bacio Gracijano Pele fantastičnim pogotkom u 90. minutu.
Ajaks i Fejnord su na deobi četvrtog mesta sa po 18 bodova, što je u ovom momentu četiri manje od lidera Tventea koji ima meč manje.