0
ATP

Rodžer Federer i Huan Martin Del Potro boriće se za titulu u finalu turnira serije 500 u Bazelu u nedelju od 14 časova.

Praznik za oči u finalu

Objavljeno: 27.10.12 u 22:10

Prvi teniser sveta savladao je u polufinalu Pol-Anrija Matjea u dva seta 7:5, 6:4, dok je Argentinac bio bolji od Rišara Gaskea sa 6:2, 6:2.

Biće to njihov 16. međusobni okršaj, Rodžer ima 13 pobeda, a dobio je i svih šest ovogodišnjih duela.

Del Potro je bio ubedljiv protiv Gaskea pa pobeda nije dolazila u pitanje. Bio je to njegov 61. trijumf ove sezone što mu je najbolji rezultat u karijeri. Argentinac, koji je prošle nedelje osvojio titulu u Beču, kaže da je protiv Francuza igrao skoro savršeno, ali da mora još bolje u finalu.

I drugi francuski predstavnik u polufinalu, Pol-Anri Matje, nije uspeo da osvoji ni set. Rodžer Federer je za razliku od Del Potra imao nešto više posla, pogotovo u prvom setu, ali osim časnog poraza, Matje nije mogao više.

Na kraju, 7:5, 6:4 za ljubimca domaće publike, posle sat i po borbe.