0

Milan poražen u Španiji, Hoakin opet junak

Malaga tri od tri

Objavljeno: 24.10.12 u 22:57

Malaga je nastavila sa sjajnim rezultatim u Ligi šampiona! Došli su i do treće pobede na isto toliko mečeva u debitantskoj sezoni, a pao je Milan u Španiji – 1:0.

Milan je došao u Malagu kao autsajder, iako je mnogo trofejniji klub od svog domaćina. Ali rosoneri su odlično počeli meč, stvarali šanse, bili mnogo bolji u prvom poluvremenu, međutim gola nije bilo. U samom finišu, u nadoknadi vremena, dosuđen je krajnje sumnjiv penal za Malagu, a Hoakin je opet bio neprecizan baš kao i protiv Valjadolida za vikend.

Međutim, bivši igrač Valensije je uradio istu stvar kao i za vikend, posle promašenog penala je uspeo da se iskupi – dao je gol u 64. minutu posle asistencije Iture i doveo Malagu u vođstvo. Španski tim je igrao inače mnogo bolje u drugom poluvremenu nego u prvom.

Milan je imao jednu veliku priliku da izjednači, ali je Pacini bio neprecizan.

Ranije je odigran meč u grupi C između Zenita i Anderlehta, a ruski klub je slavio golom Keržakova.

TABELA: Malaga 9, Milan 4, Zenit 3, Anderleht 1.