0

Benfika pala u Moskvi, Žardel presudio autogolom

Prva pobeda Spartaka

Objavljeno: 23.10.12 u 20:04

Odigran je prvi meč 3. kola Lige šampiona, a u Moskvi je Spartak savladao Benfiku sa 2:1. Ovo je prva pobeda za Moskovljane, a orlovi čekaju naredno kolo i revanš u Lisabonu kako bi eventualno došli do trijumfa ove sezone.
Meč je počeo sjajno po domaći tim, pošto je u trećem minutu Hurado asistirao Rafaelu Karioki za vođstvo od 1:0. Spartak je nastavio sa dobrom igrom, sa napadima, ali su posle 25. minuta jednostavno stali. Benfika je preuzela inicijativu i došla do izjednačenja u 33. minutu golom Lime koji je odlično odreagovao na centaršut Salvija.
A sve je rešeno u prvom poluvremenu, pošto je poslednji gol na susretu viđen u 43. minutu kada je Žardel zatresao sopstvenu mrežu i tako „poklonio“ Spartaku tri boda.
Pokušavala je Benfika da dođe do boda, ali nisu uspeli da matiraju još jednom Rebrova.
GRUPA G: Barselona 6, Seltik 4, Spartak 3, Benfika 1.