0
Košarka

Derbi pripao šampionu Evrope

Objavljeno: 22.10.12 u 20:26

Aktuelni šampion Evrope savladao je najvećeg rivala Panatinaikos na gostovanju u „OAKA“ areni 64:60 (18:14, 22:14, 14:17, 10:15).

Olimpijakos je od samog starta derbija imao prednost koju je uvećavao do poslednje četvrtine. Ali iako je Olimpijakos na poluvremenu vodio 14 poena razlike (40:26), Dijamantidis je trojkama vratio PAO u igru u finišu meča, ali su on i Lazme propustili da naprave preokret. Minut pre kraja, pri rezultatu 60:64, PAO ne koristi tri vezana napada i tako propušta priliku za preokret.

Olimpijakos je predvodio Vasilis Spanulis sa 19 poena (4/8 dva, 2/8 tri) uz 5 asistencija i tri ukradene lopte, od čega je jedan u poslednjim trenucima utakmice Dijamantidisu koji je krenuo da šutira trojku, dok je kod domaćih pomenuti Dimitris Dijamantidis takođe ubacio 19 poena.