0
Evroliga

Barselona je ubedljivo pobedila Lijetvus Ritas u prvoj utakmici drugog kola Grupe D Evrolige 49:67

Barsa lako u gostima

Objavljeno: 18.10.12 u 20:40

Barselona je večeras, lakše nego očekivano, slavila u Litvaniji.

U prvom poluvremeno Lijetvus je držao priključak da bi u drugom delu usledio krah litvanske ekipe pre svega u napadu. Gosti su već u trećoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost preko Navara, koju su do kraja meča samo još više uvećali.

Huan Karlos Navaro je bio najefikasniji u pobedničkom timu sa 13 poena (1/5 za tri) i 4 asistencije, Džo Ingliš je ubacio 11 poena, a slovenački centar Erazem Lorbek devet.

Kod domaćih Leon Radošević najefikasniji sa 11 poena, a srpski reprezentativac Nemanja Nedović je za 21 minut na parketu upisao 7 poena uz loš šut iz igre (2/5 za dva, 1/3 za tri, 2sk, 1as).