0

Argentinci žure na Mundijal

Objavljeno: 17.10.12 u 08:14

Reprezentacija Argentine je u južnoameričkim kvalifikacijama za SP savladala i Čile u gostima sa 2:1 i tako došla do 20 boda iz devet mečeva, što je osam više od petplasiranog tima, pa su izabranici Alehandra Sabelje sve bliži cilju.

Za samo tri minuta su gaučosi rešili pitanje pobednika, jer je Lionel Mesi pogodio u 28. a Gonzalo Iguain u 31. minutu za vođstvo od 2:0. Sve što je Čile uspeo da uradi jeste da smanji rezultat preko Gutiereza u 92. minutu.

Odigrana su još tri meča u južnoameričkim kvalifikacijama, Paragvaj je golom Agilara savladao Peru, remizirali su Venecuela i Ekvador (1:1, bivši igrač Crvene zvezde Segundo Kstiljo dao gol za Ekvador), a najveće iznenađenje priredila je Bolivija koja je sa 4:1 savladala Urugvaj. Hettrik na tom meču dao je 33-godišnji Sausedo.