1

Žiru ukrao bod furiji

Objavljeno: 16.10.12 u 23:18

Derbi večeri odigran je na Visente Kalderonu gde je Španija dočekala Francusku i na iznenađenje mnogih osvojila samo bod protiv trikolora. Del Boske je kombinovao, naročito u odbrani gde je morao da vrati Busketsa, a u napadu je opet bio Pedro koji je blistao protiv Belorusije. Dešam je s druge strane izveo jak sastav sa sve Riberijem, Menezom i Benzemom.

Španci su poveli u 25. minutu golom Serhija Ramosa kome je asistirao Pedro, a crvena furija je u 42. minutu propustila priliku da overi trijumf jer je Fabregas promašio penal. Stigla je kazna za to u najgorem mogućem trenutku, u nadoknadi vremena.

Dešam je sa klupe uveo Žirua koji je na asistenciju Riberija izjednačio u 94. minutu meča.

U grupi I Belorusija je ranije danas savladala Gruziju sa 2:0. Na tabeli prvo mesto dele Španija i Francuska sa po 7 bodova, treća je Gruzija sa 4, četvrta Belorusija sa 3, dok je poslednja Finska sa samo jednim bodom.