0

Lale mirišu u Rumuniji

Objavljeno: 16.10.12 u 22:44

Reprezentacija Holandije pod vođstvom Luja van Gala igra sjajno i došla je do četvrte pobede u isto toliko mečeva kvalifikacija za SP. Oni su u do sada najtežem meču lagano savladali Rumuniju u Bukureštu sa 4:1.

Da će lale doći do novog trijumfa najavio je Džermajn Lens već u 9. minutu, a kada je gol postigao Indi Martins sve je maltene bilo jasno. Kakvu takvu nadu domaćoj selekciji doneo je Marika golom u 40. minutu. Nadali su se domaći navijači da se može bar do boda, ali su usledili pogotci Van der Varta i Van Persija u drugom poluvremenu koji su im raspršili snove.

Izuzetno kvalitetna igra Holandije, koja će se očigledno prošetati u grupi D, a Rumunija će se boriti za poziciju 2 i baraž sa Mađarskom i Turskom.