0

Mesi i Kun za pobedu gaučosa

Objavljeno: 13.10.12 u 10:56

Argentina je u južnoameričkom derbiju savladala Urugvaj sa 3:0, ali je do 66. minuta na semaforu stadiona Malvinas stajao rezultat 0:0.

Tada na scenu stupa Lionel Mesi koji dovodi gaučose u vođstvo, da bi u 75. Kun Aguero povisio na 2:0, a deset minuta pre kraja Mesi potvrdio pobedu Argentine svojim drugim golom. Kod prva dva gola je asistirao Anhel Di MArija, da bi Mesi treći gol dao iz slobodnjaka, šmekerski ispod živog zida.

Argentina je na ovaj način ponovo prva u kvalifikacijama za SP 2014 sa 17 bodova, a slede je Kolumbija i Ekvador sa po 16, dok Urugvaj i Čile imaju po 12, a Venecuela je šesta sa 11 bodova.