0
Evroliga

Košarkaši CSKA iz Moskve pobedili su Lijetuvos Ritas sa 75:73 (20:23, 26:14, 8:15, 21:21) u prvom kolu grupe D Evrolige

Muke CSKA na početku Evrolige

Objavljeno: 11.10.12 u 21:32

Prošlogodišnji finalista Evrolige, ekipa CSKA zabeležila je očekivanu pobedu nad Lijetuvos Ritasom, ali uz žilav otpor gostiju – 75:73.

Ekipa Aleksandra Džikića pružila je veliki otpor favorizovanim Moskovljanima, iako je CSKA na poluvremenu imao devet poena prednosti. Taj zaostatak nije demotivisao goste, oni su odigrali jaku odbranu i u trećoj četvrtini sveli CSKA na samo osam poena.

U poslednjoj četvrtini, Džikić je naredio totalnu ofanzivu za koju momci Etorea Mesine kao da nisu bili spremni, te je Jomantas na 4:54 pre kraja meča doveo Lijetuvos u vođstvo od 63:61. A Teodosić je od gotovog umalo napravio veresiju. Usledila je veoma napeta završnica, Nemanja Nedović je u poslednjim sekundama imao priliku da izbori produžetke, pri rezultatu 75:73 za CSKA, ali je Ponkrašov izblokirao njegov pokušaj.

Soni Vimsje bio najbolji pojedinac meča sa 14 poena i junak pobede pošto je pri zaostatku od četiri poena (71:67) na nešto više od minut do kraja Amerikanac pogodio uz faul, a u sledećem napadu je bio precizan sa distance za vođstvo 72:71 da bi zatim je blokirao Sejbutisa, i doneo potpuni preokret.

Kod CSKA solidan učinak imala su sva četvorica srpskih internacionalaca. Krstić je upisao 12 poena, uz 7 skokova, Erceg je postigao 11, Teodosić 10 ali je izgubio neke lopte u jako nezgodnim trenucima, a Micov 9 poena. Kod gostiju, Nemanja Nedović se zaustavio na 11 poena i promašio šut za pobedu.

U grupi C, Žalgirisa je deklasirao Cedevitu Bože Maljkovića sa 90:62 (27:20, 28:18, 24:15, 11:9). Kod Žalgirisa su najbolji bili Jankunas sa 20 i Kšištof Lavrinović sa 17 poena, dok je Marko Popović ubacio 15. Za Cedevitu je Želabal postigao 16, Rajt poen manje, a naš Predrag Šuput samo 5 poena.