0

Nisu samo Mesi i Ronaldo u tom fazonu, derbi Francuske završen remijem

Žinjak – Ibra 2:2

Objavljeno: 07.10.12 u 23:01

U derbiju šampionata Francuske remizirali su na Velodromu Marsej i PSŽ 2:2. Sjajno prvo poluvreme, kada su i pali svi golovi, a zatim odlični golmani i pad ritma.

Andre Pjer Žinjak je doveo Marsej u vođstvo u 17. minutu na asistenciju Andrea Ajeva, a onda za dva minuta Ibrakadabra. U 23. je Ibrahimović izjednačio na asistenciju Maksvela, a u 25. doveo tim Karla Anćeltoija u vođstvo sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Nije dugo trajalo slavlje Parižana, jer je Žinjak dao još jedan gol i to u 32. minutu na asistenciju Valbuene. A u narednih sat vremena nije pao nijedan gol, pa je Marsej zadržao prednost na tabeli od tri boda u odnosu na PSŽ (19-16).
Inače, danas su odigrana još dva meča u Ligi 1 i oba su završena rezultatom 1:1, Lorijan – Lion i Brest – Bordo.