Majorka prvi put izgubila bodove na svom stadionu, Osasuna nemoćna na San Mamesu

Granada iznenadila, Bilbao pobedio

Objavljeno: 07.10.12 u 20:56

Majorka je u dobroj atmosferi dočekala Granadu, koja je u prošlom kolu ostvarila prvu pobedu, ali su uspeli odmah da dođu i do druge u 7. kolu Primere.
Sjajno je Granada odigrala protiv Majorke, posle 45 minuta nije bilo golova, a onda šok za domaće navijače – dva gola gostiju za 11 minuta, strelci El Arabi i Gabrijel Torže. Do kraja meča Majorka je uspela samo da smanji na 2:1 preko Hemeda. Inače, dva crvena kartona su pokazana danas, po jedan na obe strane, u 65. Nsueu iz Majorke, a u 67. Brahimi kod gostiju.
Bilbao je na San Mamesu u 7. kolu dočekao Osasunu i pobedio sa 1:0, a gol odluke je dao Aric Aduriz u 12. minutu. Bilbao je na ovaj način pobegao iz opasne zone i sada je 16. sa osam bodova, dok je Osasuna 19. sa samo četiri boda posle sedam mečeva.