0

Arsenal u londonskom derbiju bolji od Vest Hema

Top jači od čekića

Objavljeno: 06.10.12 u 20:54

U londonskom derbiju Vest Hem je na Apton Paku dočekao Arsenal i izgubio sa 3:1, iako je prvi stigao do vođstva.
Dobro su čekićari započeli meč, iako je Arsenal imao dominaciju na sredini terena kao što se i očekivalo. Vest Hem je uspevao da dođe do prilika, a jednu je iskoristio Diame u 21. minutu. Tobdžije su nastavile da igraju na svoj način, pa je izjednačenje usledilo 20 minuta kasnije. Žiru je lepo započeo akciju koju je nastavio Podolski po levoj strani, centrirao, a Žiru stigao da dođe do peterca i pošalje loptu u mrežu. Prvi gol Francuza u Premijer ligi, red je bio.
Nerešeno je bilo sve do 77. minuta kada pogodak postiže Tio Volkot posle asistencije Olivijea Žirua – pas u prazan prostor. Do tog momenta su se ređale šanse sa obe strane, mada ih je Arsenal imao više.
Susret je rešio prelepim golom Santi Kazorla u 83. minutu – šutirao je u suprotan ugao sa više od 20 metara, a Jaskalainen je bio potpuno nemoćan.
Arsenal je ovim trijumfom došao do petog mesta sa 12 bodova, a Vest Hem je na 8. poziciji sa bodom manje.