0

Žigić ušao u igru da bi dobio crveni

Kad neće, neće

Objavljeno: 06.10.12 u 23:18

Nikola Žigić sve manje dobija šansu u Birmingemu a i kada dobije ne uspe da je iskoristi kako treba. Naime, Nikola je u ovoj sezoni samo pet puta bio na terenu u deset kola a na prošloj utakmici među Birmingema i Hadersfilda, koji je njegov tim izgubio sa 1:0, ušao je u drugom poluvremenu i posle 27 minuta dobio direktan crveni karton zbog faula nad Vudsom.

Žigić je imao letos ponude iz Španije ali je odlučio da ostane u engleskom drugoligašu i poboljša svoju formu. Doduše Žigić jeste ove sezone postigao dva gola ali njegova ekipa nije uspela da pobedi na tim mečevima, a generalni utisak je da Nikola može i mora mnogo bolje. Prošle sezone odigrao je 36 mečeva za Birmingem i dao 12 golova. U tim iz Engleske stigao je 2010. godine iz Valensije gde je dobijao šansu na kašicicu.