0
ATP

Poraz Janka u Tokiju

Objavljeno: 05.10.12 u 09:39

Janko Tipsarević ostao bez plasmana u polufinale ATP turnira u Tokiju pošto je izgubio od Miloša Raonića sa 6:7 (5), 6:2, 7:6 (7).
Jedna loptica je presudila Janku i to posle 2 sata i 44 minuta igre u veoma uzbudljivom duelu.
Tipsarević je dobio prvi set taj brejkom, ali je u drugom Kanađanin u potpunosti vladao igrom i uspeo da izjednači rezultat na 1:1. U trećem setu nijanse su odlučivale. Nakon što su ušli u taj brejk trećeg seta, Janko je imao meč loptu kod 6:5. Uspeo je Raonić da se odbrani, povede, a potom iskoristi drugu meč loptu i trijumfuje.
Kanađanin će se u polufinalu turnira u Tokiju sastati sa boljim iz duela Endi Marej – Stanislas Vavrinka.