0

Pobedio i Augzburg!

Objavljeno: 05.10.12 u 22:27

Odigran je prvi meč 7. kola Bundeslige, a Augzburg je uspeo da upiše prvi trijumf u sezoni! Prvi put u istoriji su uspeli da savladaju Verder, a bili su bolji sa 3:1 na svojoj SGL areni.

Augzburg je u prvih šest kola sakupio samo dva boda, dok je Verder startovao bolje od njih, ali ipak skromno za apetite navijača – 7 bodova. Augzburg je prvi došao do vođstva i to u 2. minutu kada je pogodio Verner, ali je izjednačio Kevin De Bruine u 19. minutu. Do kraja prvog poluvremena tim koji vodi Markus Vajzirl ponovo vraća prednost, strelac Štefan Hajn.

Očekivala se inicijativa gostiju u pokušaju da dođu bar do boda i izbegnu četvrti poraz u sezoni, ali im je nade srušio Danijel Bajer golom u 72. minutu.

Augzburg je ovom pobedom i pobegao sa dna tabele, pa je sada Grojter poslednji, dok će Verder još malo ostati na 8. mestu na tabeli.