0

Daleko ste od Evrope

Objavljeno: 04.10.12 u 20:04

Mislili su u Partizanu da će Rubinom zaliti rođendansko slavlje, ali je utakmica u
Kazanju pokazala da srpski fudbal ne može da prismrdi evropskom. Ruski tim je pobedio
rezultatom 2:0 (1:0), a crno-beli su jedina ekipa iz grupe H koja nije postigala nijedan
pogodak u prvih 180 minuta. Čak je i Nefči uspeo da zatrese mrežu Intera u porazu od
1:3 (0:3).

Aleksandar Miljković je u toliko navrata naneo štetu svom timu, da nova glupost koju je
napravio nikoga ne može da iznenadi. Pokušao je u 44. minutu na spoljnu stranu terena
da obiđe Gekdenisa Karadenisa (!?), ostavivši Turčinu livadu ispred sebe, što je ovaj
iskoristio.

Ali ne bi on to iskoristio da ostali defanzivci Partizana nisu krenuli Miljkovim stopama.
Karadenis je imao vreme da „okrene kamion“ u šesnaestercu Partizana, uđe u sredinu, a
da mu pri tome niko od defanzivaca crno-belih ne uđe u šut. E to mogu samo majstori.

I drugo poluvreme je počelo novom greškom tima iz Humske, a tu je utakmica već
završena. Aleksandr Razjancev je postigao drugi gol u 48. minutu i utakmica je ušla u
mirne vode, što je Rusima odgovaralo, a Beograđani nisu imali kvalitet da je uzburkaju.

Sve u svemu, klub koji je pet godina dominantan u Srbiji, na dve utakmice Lige Evrope
ne može da stvori ljudsku šansu za gol, pa je onda svima jasno gde nam je fudbal. Užas!