AdmiralBet ABA Liga

Odigrane su i preostale utakmice drugog kola ABA lige

Laka pobeda Partizana i lak poraz Radničkog

Objavljeno: 03.10.12 u 19:58

Košarkaši Partizana mt:s pobedili su Krku sa 79:60 (23:18. 18:10 21:18, 17:14) u hali „Pionir“ u okviru drugog kola regionalne ABA lige i to bez suspendovanog trenera Duleta Vujoševića.

Crno beli su od samog starta pokazali ko je bolji serijom 7:0 i rutinski odigrali meč, pogotovo dobro u drugoj četvrtini. Slovenci su mogli samo da se bore da ne izgube sa više od 20 koševa razlike, tako da Partizan startuje ABA ligu sa dve pobede kao domaćin.

Partizan je ponovo predvodio Musli sa 15 poena i sedam skokova, Tomas je meč završio sa 14, dok je Vesterman postigao 12 poena. U timu Krke, Murič je postigao 16 poena, a Lalić  12.

Sa druge strane Radnički se nije proslavio protiv najvećeg favorita za osvajanje regionalne lige ove sezone Cedevite. Poražen je kao gost 86:68 (23:19, 27:18, 14:20, 22:11). Kragujevčani su ponovo igrali sa mnogo oscilacija i to im se osvetilo u drugoj i poslednjoj četvrtini pa je poraz bio realnost iako je u trećeoj četvrtini razlika bila samo +4 za tim Bože Maljkovića. Cedevita je imala fantastičan šut tokom cele utakmice a najviše se istakao Rajt sa 24 poena i nekoliko vezanih trojki kada se lomila utakmica. Kod Radničkog najbolji je bio Vortington sa 18 poena ali od toga 16 datih u prvoj deonici.

U druge dve odigrane utakmice dva iznenađenja. Debitant u ABA, Mađarski Solnok je pobedio kao domaćin Cibonu sa 75:71 i to odličnom igrom u poslednjoj deonici.

Igokea je kao domaćin zabeležila i drugu pobedu na startu Jadranske lige, pala je Budućnost 70:61.