0

Zvezdin dželat pobedio večeras kao gost ekipu Liona u derbiju sedmog kola šampionata Francuske.

Pobeda Bordoa u derbiju

Objavljeno: 30.09.12 u 23:18

Bordo je u gostima uspeo večeras u derbi meču sedmog kola šampionata Francuske da nanese prvi poraz Lionu od početka sezone.

Posle prvog poluvremena bez golova u kome je Lion dominirao, Bordo je boljom igrom u drugom poluvremenu stigao do prednosti u 65. minutu a strelac je bio Tremulina. Krenuo je Lion na sve ili ništa ali to nije urodilo plodom kazna stiže osam minuta pre kraja meča kada konačnih 2:0 postavlja  Čeik Dijabate. Za Lion je svih 90 minuta igrao reprezntativac Srbije Milan Biševac.

„Žirondinci“ su poslednji put poraženi od Kaena, u aprilu ove godine, u prošlosezonskom prvenstvu. Od tada Bordo, u svim takmičenjima ne zna za poraz. Mada nije ni da često pobedjuju, iako su bez poraza ove sezone tek su sad ovim bodovima popeli na peto mesto na tabeli.