0

Real savladao La Korunju, sviran nepostojeći penal

Kralj siguran

Objavljeno: 30.09.12 u 21:37

Real Madrid je ostvario trijumf u 6. kolu Primere pošto je na Bernabeu savladao La Korunju sa 5:1, iako su gosti iz Galcije prvi došli do vođstva preko Rikija.
A pomoć sudija dobio je i Real posle Barselone (isključenje Medela, padanje Fabregasa). Glavni arbitar Anhel Gamez pokazao je na belu tačku iako je prekršaj nad Di Marijom napravljen van kaznenog prostora u 23. minutu. Ronaldo je siguran sa bele tačke, a do kraja prvog poluvremena kraljevski klub sve reševa. Di Marija je doveo Real u vođstvo od 2:0, a posao završio Kristijano Ronaldo. U drugom poluvremenu još Dva pogotka Madriđana, Pepe je prvo zatresao mrežu glavom posle centaršuta Alonsa, a zatim je u 84. minutu dosuđen novi penal. Opet Ronaldo i prvi hettrik u sezoni za Portugalca koji je proslavio svaki gol, čisto da se zna.
Real tako ostaje na -8 u odnosu na Barselonu pred El Klasiko koji sledi sledeće nedelje.