0

Posle dva poraza Inter konačno slavio kao domaćin

Inter pobedio Fiorentinu

Objavljeno: 30.09.12 u 23:01

Inter je ostvario vrlo bitnu pobedu kao domaćin nad nimalo naivnim timom Fiorentine.

Ekipa iz Milana je povela posle penala koji, ruku na srce, sudija i nije morao da svira. Lopta je posle velike gužve pogodila Rodrigeza, a siguran sa bele tačke bio je Milito. Posle gola Inter se povukao i igrao na kontre, što se isplatilo, Dugu loptu Kambijasa nije imao ko da preseče pa Antonio Kasano rutinski dao gol za 2:0. Ipak Fiorentina do kraja uspeva da ublaži prednost golom Pizara glavom sa 10 metara u 41, minutu. Gosti iz Firence su silovito krenuli u drugom poluvremenu ali presekao ih je drugi žuti koji je dobio Romulo posle prekršaja nad Nagatomom. I pored igrača više Inter je do kraja igrao na kontre što je davalo rezultate ali se Dijego Milito propisno ispromašivao, na kraju je ostalo 2:1 za Inter koji je sada treći na tabeli.

Inter u četvrtak u drugom kolu H grupe Lige Evrope gostuje Nefčiju u Bakuu.