U 138. međusobnom duelu Vojvodine i Paritzana lak trijumf ostvarili su crno-beli i na KArađorđu pobedili
sa 3:0 golovima Ostojića, Ilića i Saše Makovića.

Vojvodina je počela meč u sledećem sastavu:  Supić, Vulićević, Đurić, Jokić, Nastić, Ađuru, Mitošević,
Stevanović, Bilbija, Oumaru, Meleg. S druge strane Vladimir Vermezović se odlučio za sledećih 11
fudbalera: Stojković, Miljković, Ostojić, Ivanov, Lazevski, Kamara, Jojić, Ninković, S. Ilić, L. Marković,
S. Šćepović. Sudija je na ovom meču bio Milorad Mažić, koji je sudio i susret Lige šampiona Barselona
– Spartak Moskva. A zbog svega što se dešavalo i što se pričalo pre ovog meča žandarmerije ima na
svakom koraku…

U prva dva minuta ofanziva Vojvodine, koja je želela da dođe do vođstva, ali Bilbija šutira preko gola, a
zatim Ostojić blokira Oumaruov pokušaj. Upravo je mladi štoper Partizana postigao prvi gol na meču već
u 4. minutu. Posle kornera loptu je zakačio Stefan Šćepović, ona je došla do Ostojića koji je smestio u
mrežu!

Vojvodina je nastavila sa dobrom igrom, nije ih poremetio primljeni gol, a Oumaru se obrukao u dve
situacije. Jednom je prešao Ostojića, ali loše šutirao, drugi put je Ninković izgubio loptu, a Kamerunac još
jednom uputio slabašan udarac.

U 19. minutu sporna situacija, domaći posle kornera traže penal zbog igranja rukom, Mažić se ne
oglašava…

A zatim kreće cirkus i haos. Prvo minut prekida zbog pirotehnike i dima koji se stvorio. Zatim tuča
navijača Partizana i Vojvodine. Sledi i utrčavanje dva navijača na teren, koji pokušavaju da udare
redara. Prekid. Mažić upozorava da će prekinuti meč… Čemu sve ovo u isto vreme dok se u Londonu
najnormalnije igra gradski derbi Arsenal – Čelsi… Privelo se prvo poluvreme kraju, Partizan je golom
Ostojića vodio sa 1:0.

Najbolju šansu za izjednačenje Vojvodina je imala u 3. minutu drugog poluvremena, udarac Stevanovića
iz blizine brani Stojković i izbacuje u korner.

A sve je rešeno u 61. minutu kada je Saša Marković uputio fenomenalan pas ka svom imenjaku Iliću,
a kapiten Partizana nije propustio idealnu šansu i povisio je na 2:0. Do kraja meča crno-beli samo
potvrđuju trijumf. Posle kornera, Supić je izbacio loptu na 20 metara, a tamo ju je dočekao najbolji igrač
ovog meča Saša Marković koji je sjajnim udarcem poslao loptu u mrežu za konačnih Vojvodina – Partizan