0

Bilbao poražen na Antoeti, Malaga ubedljiva protiv Betisa

Sosijedadu baskijski derbi

Objavljeno: 29.09.12 u 21:59

Odigran je 131. baskijski derbi, a Sosijedad je na svom terenu savladao Bilbao sa 2:0! Kao i uvek neizvestan meč, a rešen je u poslednjih pola časa igre. Prvo je mrežu Iraizoza pogodio Grizman, a deset minuta kasnije meč je bio rešen.
Glavni arbitar Karlos Klos je dosudio penal, pokazao pritom drugi žuti i crveni Amorebijeti, a sa bele tačke je pogodio Karlos Vela za konačnih 2:0.
Pre baskijskog derbija odigran je još jedan meč španske lige, a Malaga je bez ikakvih problema savladala Betis. Golman gostiju Kasto napravio je penal u desetom minutu i pritom dobio crveni karton, pa je meč već tada rešen. Hoakin je bio siguran sa bele tačke, a zatim je usledila kanonada domaćina. Saviola, autogol Amaja i na kraju Isko za konačnih 4:0.