0
Košarka

Crvena zvezda DIVA trijumfovala je u pripremnoj utakmici koju je odigrala protiv Metalca

Zvezda bolja od Metalca

Objavljeno: 19.09.12 u 20:51

Košarkaši Crvene zvezde DIVA pobedili su ekipu Metalca u prijateljskom meču rezultatom 82:77 (23:20, 22:18, 17:23, 20:16).

Zvezda je igrala sa dosta oscilacija a čini se da je na ovoj utakmici Milivoje Lazić testirao različite taktike odbrane, pa možda u tome leži odgovor na neujednačenu igru. Zvezda dobro otvara meč ali Metalac se vraća na +3 na kraju prve četvrtine. Crveno-beli  ulaze fantastično u drugu četvrtinu, i u prvih minut i po prave mini-seriju od 7-0. Zahvaljujući odličnoj igri u odbrani košarkaša Zvezde, Metalac u drugoj četvrtini punih 5 minuta nije postigao koš iz igre. Na odmor se otišlo sa rezultatom 45:38. U trećoj deonici dolazi do pada koncentracije Zvezdinih igrača pa Metalac ostvaruje povoljan rezultat, no u poslednjoj četvrtini izabranici Milivoja Lazića su se pribrali i priveli utakmicu kraju.

U ekipi Zvezde debitovao je DeMarkus Nelson, koji je u igru ušao sredinom druge četvrtine, najefikasniji bio je Igor Rakočević sa 24 poena, ćSubotić je ubacio 17, a Katić 14.

Crvena zvezda DIVA: Rakočević 24, Simonović 1, Nelson 4, Almond 9, Katić 14, Mitrović 5, Subotić 17, Smiljanić, Čović, Radivojević, Milovanović 7, Cvetković 2.

Metalac: Tanasković, Tomašević 2, Kruščić 7, Mitrović 14, Panić 14, Vuković, Jokić 3, Mijović 7, Marojević 5, Balmazović 8, Živanović 13, Dujković 4.